Junák - český skaut, středisko Kalich Tábor, z. s. středisko Kalich Tábor

Fotogalerie

Zde, ve fotogalerii, si můžete prohlédnout naši základnu a její nejdůležitější části a udělat si tak přehled o prostoru i jeho možném využití. Nebudete tak překvapeni, až na naši základnu dorazíte.

Základna je úzká dlouhá a leží po celé délce na břehu řeky Lužnice. Lze ji rozdělit na několik funkčních částí. První a nejdůležitější je prostor hlavního tábořiště. Toto místo je ukryto za hradbou stromů a keřů a tábor zde není téměř vidět z okolí. Je to velmi příjemné a v parném létě polostinné místo s výhledem na řeku.

Pokud je nouze o místo, či potřeba hrát prostorově náročné hry, nebo ubytovat další skupiny, je zde prostor mezi budovami - vedlejší tábořiště. Jedná se o rovné travnaté plácky, které jsou osluněnné téměř celý den. Prostor sice neposkytuje tak diskrétní úkryt, jako hlavní tábořiště, ale pro svou blízkost zázemí (sociálek, kluboven), je ideální pro tábory malých dětí, které se tu v noci nebojí.

Jako zázemí základny slouží budova sociálek a "Skvotu". Sociálky mají dámskou a pánskou část se samostatnými WC a umývárnou se sprchami. Kapacita je oficiálně pro 125 osob, z pohledu hygienických předpisů zotavovacích akcí, zcela bez problémů. Dále je možné využít v sociálkách umývárku nádobí - speciální místnost vybavenou řadou dřezu k tomu určených.

Klubovny. Dvě prostorné klubovny se nacházejí v prvním patře sociálek a slouží jako zázemí pro víkendovky, nebo instruktorské týmy letních kurzů. Součástí je malá vybavená kuchyně a dvě WC.

Skvot je největší budova základny s velkým potenciálem. Bohužel, stále v postupné a dlouhotrvající rekonstrukci. V tuto chvíli slouží jako sklad a nouzové přístřeší.

Prostor základny pak ještě doplňuje poměrně velké zpevněné parkoviště hned za vstupní bránou a řada nejrůznějších přírodních zákoutí, která se dají během táboření využít.

Kam dál?